Donderdag 04 september 2025
HAPPEN EN TAPPEN
Elke derde woensdagochtend van de maand organiseert de SWOS in Soesterberg onder het motto “een bakkie, een plaatje en een praatje” een themabijeenkomst met een nostalgisch karakter. Het onderwerp van woensdag 17 september is “Happen en tappen”.
Drie jaar geleden was het plaatjesalbum “Soesterberg, een dorp met een rijk verleden” een doorslaand succes. De oplage van 1.500 boeken en 500.000 plaatjes waren binnen de kortste tijd uitgegeven. Een van de hoofdstukken ging over de Soesterbergse horeca. Dat bevatte slechts twee bladzijden. Maar er is natuurlijk veel meer over te vertellen. Niet alleen over de bekende uitspanningen Huis ten Halve en ‘t Zwaantje. Wat te denken van de drukbezocht trekpleisters in het vliegdorp zoals het oude Soesterdal en Avio Resto. En niet te vergeten het landelijk bekende beatcentrum van Toni Boltini “El Paradiso”.
Een nostalgische terugblik
Met de verandering van de eetcultuur, vaker afhalen of thuisbezorgen, veranderde ook het aanbod. Met de primeur voor de bij veel Soesterbergers bekende Taveerne die in 1987 plaats maakte voor de eerste McDrive in Nederland. Verder veel aandacht voor het komen en gaan van de meer lokalen horecazaken. Het vele beeldmateriaal zal ongetwijfeld nostalgische gevoelens oproepen en voldoende gesprekstof opleveren over die goede oude tijd en wat daarvoor in de plaats is gekomen. Gespreksleider is Jan de Mos.
Soesterberg toen en nu, thema: Happen en Tappen.
Datum: woensdag 17 september 2025, van 10.30 tot 12.30 uur, zaal open om 10.15 uur.
Organisatie: SWOS Soesterberg, locatie: SCC De Basis (grote zaal), Den Berghplein 1, 3769 DZ.
Toegangsprijs: € 3,-- per persoon, aanmelden niet nodig.
Afbeelding. Vliegeniers op terras Huis ten Halve, bron HVS.
NieuwsoverzichtHistorische Vereniging Soest/Soesterberg
Steenhoffstraat 46
3764 BM Soest
De Historische Vereniging Soest/Soesterberg heeft een ANBI-status.