Donderdag 08 mei 2025
Elke derde woensdagochtend van de maand organiseert de SWOS onder het motto “een bakkie, een plaatje en een praatje” een themabijeenkomst met een nostalgisch karakter. Het onderwerp van woensdag 21 mei is “Waar blijft de tijd”.
Soesterberg in verandering
Deze keer gaan we in stappen door de tijd. Zomaar wat jaartallen die laten zien wat er in Soesterberg is gebeurd en wat er is veranderd. Van een klein gehucht op de stille heide met een paar buitenplaatsen naar de bakermat van de Nederlandse luchtvaart. Het dorp groeide snel. Er werden nieuwe wijken gebouwd. Vliegfeesten trokken honderdduizenden bezoekers. Aan die groei kwam rond 1980 een einde door de strengere eisen aan de geluidshinder rond de vliegbasis. Soesterberg ging op slot en het betekende ook het einde van de wijk Ons Belang. Het gezegde ‘stilstand is achteruitgang’ heeft zeker voor Soesterberg gegolden.
Toen de vliegbasis eind 2008 werd gesloten kwam er een einde aan bijna een eeuw luchtvaart historie.
Maar het bood ook nieuwe kansen voor de hoognodige herontwikkeling van het dorp, het slot ging er weer vanaf. In 2010 werd een masterplan opgesteld, concrete resultaten lieten op zich wachten, pas in het afgelopen decennium zijn die zichtbaar geworden. Soesterberg begint weer te groeien en op te leven. Een nostalgische terugblik Veel is verdwenen, en wat kwam ervoor terug? Wat gebeurde er nog meer in het dorp, en wat weten we daar nog van? Het vele beeldmateriaal zal ongetwijfeld nostalgische gevoelens oproepen en voldoende gesprekstof opleveren over die goede oude tijd en wat daarvoor in de plaats is gekomen. Gespreksleider is Jan de Mos.
Thema: Waar blijft de tijd.
Datum: woensdag 21 mei 2025, van 10.30 tot 12.30 uur, zaal open om 10.15 uur.
Organisatie: SWOS Soesterberg, locatie: SCC De Basis (grote zaal), Den Berghplein 1, 3769 DZ.
Toegangsprijs: € 2,75 per persoon, aanmelden niet nodig.
Afb. Vroegere drukke vliegfeesten, bron HVS.
NieuwsoverzichtHistorische Vereniging Soest/Soesterberg
Steenhoffstraat 46
3764 BM Soest
De Historische Vereniging Soest/Soesterberg heeft een ANBI-status.