Evert Akkerman de petroleumventer

Evert Akkerman de petroleumventer.

Bakkersfamilie Van den Oord voor hun winkel aan het Kerkpad. (1925)

Bakkersfamilie Van den Oord voor hun winkel aan het Kerkpad. (1925)

10 jarig bestaan van rijwielhandel en autoverhuur Klomp. (1935)

10 jarig bestaan van rijwielhandel en autoverhuur Klomp. (1935)

Firma A. Benning aan de F.C. Kuyperstraat.

Firma A. Benning aan de F.C. Kuyperstraat.

Wandel- en Rijwielkaart. (1938)

Wandel- en rijwielkaart. (1938)

Valkenet, smidse, winkel in haarden en kachels

Valkenet, smidse, winkel in haarden en kachels 1935

Patatautomaat Koninginnelaan

Patatautomaat Koninginnelaan jaren '60

Noodsupermarkt Overhees

Noodsupermarkt Overhees 1976

Bevrijdingsoptocht 1955

Bevrijdingsoptocht 1955; wagen Gymnastiekvereniging Olympia

Menu

Lentenummer 2022 VZTS verschenen

Vrijdag 18 maart 2022

Lentenummer 2022 Van Zoys tot Soest verschenen:                                                     
een nummer weer vol met historische verhalen

Het Lentenummer 2022 van de Historische Vereniging Soest/Soesterberg, dat op 18 maart is verschenen, brengt weer stukjes geschiedenis van ons dorp in beeld. De schrijvers Jan de Mos, Dik Top en Richard de Mos nemen de lezer mee naar de periode vlak na WO II en wel naar het 1e Voertuigenpark Soesterberg “De Dump”. Dat was een van de plekken in Nederland waar tanks, vrachtwagens, bussen, personenwagens en motorfietsen, die door de verschillende legers waren achter gelaten, werden opgelapt en verkocht. Een steeds groter gebied was hiervoor nodig en De Dump was begin jaren ’50 zelfs tot de grootste werkgever van Soesterberg uitgegroeid.

Hans van Hees beschrijft in deze uitgave de ontwikkeling van “boer naar Klein Middelwijk”, het levensverhaal van Gerard Hilhorst aan de Lange Brinkweg. Kees Floor belicht in zijn bijdrage het Kuyperkaartje van Soest uit 1888. Hoe komt zo’n kaart van onze gemeente in die tijd tot stand.

Van buurtwinkel tot supermarkt, 70 jaar geschiedenis levensmiddelenhandel in Soest, is een uitgebreid artikel van de hand van René van Hal. Wie kent nog de tijd dat de winkelier bij je langs kwam om het bestelboekje te brengen, daarna op te halen en op de bakfiets de bestelling af te leveren. De historie van de melkboer, groenteboer, en slager die steeds meer artikelen in zijn (buurt)winkel ging verkopen. De zelfbediening die zijn intrede deed, uitmondend in de supermarkten van de grote landelijke concerns. Met als laatste ontwikkeling de herintrede van de thuisbezorging. Van 60 buurtwinkels rond 1950 naar nu slechts 9 supermarkten, en na de sluiting van de Lidl aan de Van Weedestraat zelfs terug naar 8.

Nieuwsoverzicht

Contact

Historische Vereniging Soest/Soesterberg
Steenhoffstraat 46
3764 BM Soest
De Historische Vereniging Soest/Soesterberg heeft een ANBI-status.

Word lid

Lid worden van de Historische Vereniging Soest-Soesterberg.

Lid worden

Sponsor

Historische Vereniging Soest / Soesterberg is mede mogelijk gemaakt door:

Reto