Evert Akkerman de petroleumventer

Evert Akkerman de petroleumventer.

Bakkersfamilie Van den Oord voor hun winkel aan het Kerkpad. (1925)

Bakkersfamilie Van den Oord voor hun winkel aan het Kerkpad. (1925)

10 jarig bestaan van rijwielhandel en autoverhuur Klomp. (1935)

10 jarig bestaan van rijwielhandel en autoverhuur Klomp. (1935)

Firma A. Benning aan de F.C. Kuyperstraat.

Firma A. Benning aan de F.C. Kuyperstraat.

Wandel- en Rijwielkaart. (1938)

Wandel- en rijwielkaart. (1938)

Valkenet, smidse, winkel in haarden en kachels

Valkenet, smidse, winkel in haarden en kachels 1935

Patatautomaat Koninginnelaan

Patatautomaat Koninginnelaan jaren '60

Noodsupermarkt Overhees

Noodsupermarkt Overhees 1976

Bevrijdingsoptocht 1955

Bevrijdingsoptocht 1955; wagen Gymnastiekvereniging Olympia

Menu

Trier, hotel-restaurant

HOTEL TRIER
Praamgracht 11, Soestdijk (schuin tegenover Paleis Soestdijk).
Het hotel lag op het grondgebied van de gemeente Baarn, maar werd als "Soester" hotel ervaren. Veel activiteiten van Soiester verenigingen vonden hier plaats, naast de Openbare Verkopingen van panden, tolrechten, inboedels en vele andere zaken.
Het hotel beschikte in de jaren '30 over 20 slaapkamers, 3 zitkamers en verschillende zalen. Het had een groot terras waar regelmatig concerten werden gegeven. Ook een garage, paardenstallen en een tennisbaan waren onderdeel van het hotel.

Overzicht historie Hotel Trier op hoofdlijnen
- In augustus 1897 koopt Caspar Trier het Hotel Ubbink, nadat de eigenaar Gerrit Ubbink op 29-jarige leeftijd was overleden, en gaf het hotel de naam Hotel Trier
- Op 19 juli 1918 overlijdt Caspar Trier
- Op 1 en 8 april 1919 vindt de Publieke Verkoping plaats van Hotel Trier. De heer J.G. Schmidt wordt de nieuwe exploitant
- Op 8 december 1953 overlijdt J.G. Schmidt, 70 jaar oud
- De exploitatie wordt in 1960 voortgezet door de familie De Beaufort, eigenaar van Huize Den Treek te Leusden. 
- Zij kon geen nieuw elan in het hotel terugbrengen en verkochten het Hotel Trier aan de heer J.C.J.M. van der Assem. Hij had grote plannen voor een nieuwe toekomst van Hotel Trier. De heer van der Assem was ook eigenaar van Hotel de Haagsche Schouw in Voorschoten (de basis van het huidige Van der Valk concern). De heer Van der Assem was getrouwd met een telg van de familie Van der Valk.
- De uitbreidingsplannen kregen geen toestemming vanuit Den Haag gezien de toekomstplannen rondom het eventueel doortrekken van de Biltseweg richting A1.
- Eind 1960 sluit Hotel Trier en wordt de bruikbare inboedel verhuisd naar Voorschoten
- In 1961 werden verschillende keren Op[enbare Verkopingen georganiseerd om de rest-inventaris te verkopen
- Nadat het Hotel Trier "leeg" is neemt de jeugd bezit van het pand en houdt er diverse feesten. Het hotel raakt in verval en wordt in 1964 gekocht door de Provincie Utrecht voor fl. 480.000. Afbraak van het hotel volgt in hetzelfde jaar.

Enkele bijzonderheden:
Door de aanwezigheid van het Paleis Soestdijk op oogafstand was het een favoriete verblijfsplaats voor vele gasten.
Bij de geboorte van de prinsesjes Beatrix, Irene en Marijke was de buitenlandse pers in Hotel trier ondergebracht.
Mei 1945 werden vanuit Hotel Trier de afspraken gemaakt tussen de Duitsers en de geallieerden overt de beëindiging van WO II in deze omgeving en het inleveren van de wapens door de Duitsers aan de Jachthuislaan/Biltseweg.

BELANGRIJKE INFORMATIE OVER HOTEL TRIER IN DE DIVERSE KRANTEN
(bron: Delpher.nl)

- Periode C. Trier

  
17 november 1897                                                               10 april 1898 Heropening

 
9 juni 1899                                                                              9 mei 1909

 
        20 juli 1918

- Periode J.G. Schmidt

 
3 mei 1919                                                      2 april 1919

  
19 april 1919                                                                      Informatie over Hotel Trier in Pensiongids VVV 1938


08 september 1953

- Laatste jaren

 
24 juni 1961                                                                    30 april 1964 uit Het Parool

Bronnen:
1. Van Logement Ubbink tot Hotel Trier Soestdijk, René van Hal, HVS-verenigingsblad Van Zoys tot Soest, Lente 2021.
2. Trier van chique naar Triest, artikel in Amersfoortse Courant 4 november 2020

Contact

Historische Vereniging Soest/Soesterberg
Steenhoffstraat 46
3764 BM Soest




De Historische Vereniging Soest/Soesterberg heeft een ANBI-status.

Word lid

Lid worden van de Historische Vereniging Soest-Soesterberg.

Lid worden

Sponsor

Historische Vereniging Soest / Soesterberg is mede mogelijk gemaakt door:

Reto