Woensdag 14 oktober 2026| 08:30 - 17:30 uur
Ga mee naar Kampen, één van de mooiste Hanzesteden van Nederland! Deze sfeervolle stad aan de IJssel biedt een rijke historie, prachtige monumenten, schilderachtige straatjes en een indrukwekkend stadsgezicht vanaf het water. Een heerlijke dag uit voor leden van de Historische Kring Baerne en Historische Vereniging Soest / Soesterberg.
Een verrassende ontdekkingstocht
We beginnen de dag bij de laatste overgebleven sigarenfabriek van Kampen. Onder het genot van vers gebrande koffie en heerlijk gebak maken we kennis met een bijzonder stukje Kamper geschiedenis. In de jaren twintig telde de Oudestraat meerdere sigarenfabrieken en kleurden de straten tijdens de middagpauzes door de vele sigarenmeisjes een levendig tafereel dat deed denken aan de opera Carmen.
Vervolgens nemen ervaren stadsgidsen ons mee voor een wandeling door de historische binnenstad. Wat we precies gaan zien blijft nog even een verrassing, maar één ding is zeker: Kampen heeft meer dan genoeg moois te bieden.
Gezellig lunchen en de middag vrij besteden
Om 12.30 uur staat een uitgebreid lunchbuffet voor ons klaar bij De Majesteit, gelegen aan het sfeervolle plein in de Hofstraat. Daarna kunt u de middag naar eigen wens invullen.
Bezoek bijvoorbeeld:
Let op!
Heeft u een Museumkaart of VIP-kaart van de VriendenLoterij? Dan zijn deze musea gratis toegankelijk.
Extra mogelijkheid
Wie wil, kan op eigen kosten deelnemen aan een rondleiding door de sigarenfabriek waar we de dag beginnen. Kosten: € 17,50 inclusief koffie of thee met gebak. Ter pelkke te voldoen.
Praktische informatie
Deelname gebeurt op eigen risico en de beide verenigingen aanvaarden geen aansprakelijkheid
Wijzigingen in tijden en programma voorbehouden
AANMELDINGSPROCEDURE
U kunt zich aanmelden door onderstaand inschrijformulier in te vullen.
Bij aanmelding wordt u direct gevraagd om via Ideal de aan de deelname verbonden kosten van € 59 Euro te betalen.
Voor elke deelnemer dient een apart formulier te worden ingevuld.
U krijgt na doorsturen inschrijfformulier een bevestiging van uw aanmelding.
Omdat er slechts 25 plaatsen voor inschrijving via de HVS beschikbaar zijn, krijgt u separaat nog een bevestiging dat uw inschrijving definitief is, dan wel dat we u op een reservelijst hebben moeten plaatsen. Inschrijving gebeurt op volgorde van aanmelding incl. betaling.
Historische Vereniging Soest/Soesterberg
Steenhoffstraat 46
3764 BM Soest
De Historische Vereniging Soest/Soesterberg heeft een ANBI-status.