Evert Akkerman de petroleumventer

Evert Akkerman de petroleumventer.

Bakkersfamilie Van den Oord voor hun winkel aan het Kerkpad. (1925)

Bakkersfamilie Van den Oord voor hun winkel aan het Kerkpad. (1925)

10 jarig bestaan van rijwielhandel en autoverhuur Klomp. (1935)

10 jarig bestaan van rijwielhandel en autoverhuur Klomp. (1935)

Firma A. Benning aan de F.C. Kuyperstraat.

Firma A. Benning aan de F.C. Kuyperstraat.

Wandel- en Rijwielkaart. (1938)

Wandel- en rijwielkaart. (1938)

Valkenet, smidse, winkel in haarden en kachels

Valkenet, smidse, winkel in haarden en kachels 1935

Patatautomaat Koninginnelaan

Patatautomaat Koninginnelaan jaren '60

Noodsupermarkt Overhees

Noodsupermarkt Overhees 1976

Bevrijdingsoptocht 1955

Bevrijdingsoptocht 1955; wagen Gymnastiekvereniging Olympia

Menu

De plundertochten van Maarten van Rossum

Woensdag 06 april 2022| 20:00 - 22:30 uur| Herberg van Paulus in Baarn

Lezing in de Herberg van Paulus: De plundertochten van Maarten van Rossum

De Historische Kring Baerne organiseert op 6 april a.s. een lezing over de beruchtste veldheer van de 16e eeuw: Maarten van Rossum. Hij leefde van ca. 1490-1555 en stond bekend als de “Gelderse Atilla” en de “gesel van de boeren”.
Zijn lijfspreuk: “Blaken en branden is het sieraad van de oorlog” werd door hem en zijn soldaten omgezet in meedogenloze daden.

Decennia lang hield Maarten van Rossum, in dienst van Gelderse hertogen, door terreur en guerillaoorlogvoering de Nederlanden in zijn greep. In het jaar 1527 kwam het wel heel dichtbij toen het slot van de bisschop van Utrecht, Huis ter Eem bij Eembrugge, werd ingenomen. De inwoners van de agrarische nederzetting “Baern” bleven dan ook niet gevrijwaard voor de soldatenbenden.

Deze lezing wordt gegeven door Sander Wassing. Hij is historicus en als conservator verbonden aan de Stichting Historisch Museum Hazerswoude. In deze boeiende lezing gaat hij in op wat Maarten van Rossum dreef, welke krijgsbuit hij opstreek en welke tactiek hij gebruikte.

De lezing vindt op 6 april a.s. plaats in de Herberg van Paulus en begint om 20.00 uur. De zaal is open vanaf 19.30 uur.
Leden van de Historische Kring Baerne hebben gratis toegang voor zichzelf en een gast. De entree voor niet-leden bedraagt € 4.00.

Voor meer informatie website Historische Kring Baerne

Overzicht

Contact

Historische Vereniging Soest/Soesterberg
Steenhoffstraat 46
3764 BM Soest




De Historische Vereniging Soest/Soesterberg heeft een ANBI-status.

Word lid

Lid worden van de Historische Vereniging Soest-Soesterberg.

Lid worden

Sponsor

Historische Vereniging Soest / Soesterberg is mede mogelijk gemaakt door:

Reto